Plávanie

Zimné plávanie

Zimné plávanie je plávanie v otvorenej vode v období od 1.1 0. do 30. 4. V zimnom plávaní sa konajú rôzne plavecké súťaže v klasických plavkách a voda sa podľa teploty vody rozlišuje na vodu chladnú nad 8 °C, studenú 4,1 – 8 °C a ľadovú pod 4 °C. Zimní plavci plávajú na tratiach dlhých 100 m, 250 m, 500 m, 750 m a 1 000 m. Niektorí zimní plavci plávajú aj takzvanú Ľadovú míľu čo je 1 650 m.

V zimnom plávaní jestvujú aj odporúčané časové limity pre pobyt vo vode podľa jej teploty. Napríklad v ľadovej vode max. 22 minút, v studenej 26 minút a v chladnej 30 minút. Vo vode nad 12 °C už sa môžete časovo limitovať podľa vlastného tela.

Zimné plávanie je zaujímavý zimný vodný šport, prináša nám úžasné zážitky z možnosti zúčastniť sa pretekov a byť aj úspešný v každom veku, zúčastnili sme sa svetového pohára v zimnom plávaní a majstrovstiev sveta (nemusíme sa nominovať, stačí chcieť a ísť) a otvorili sa nám dvere ku diaľkovému plávaniu, nakoľko letné mesiace sme vyplnili plávaním dlhších tratí. Motiváciou je nám každá jedna pochvala alebo zlepšenie sa či už časové alebo v plaveckom štýle, tiež diplomy a medaile, ktoré dostávame. Navzájom sa ťaháme (aj ráno na tréningy), povzbudzujeme a učíme. Páči sa nám, že sme objavili úžasný šport pre každého a v každom veku. Plávaj s nami! Sme nadšení športovci a športoví nadšenci.